قوانین پرشین رجیستر

لطفاً قبل از ثبت یا تمدید دامنه خود، تمامی قوانین اجرایی پرشین رجیستر را مطالعه نمایید.
این مرکز مختار است در هر زمان، قوانین را اصلاح و یا تغییر دهد و شما با ثبت نام و یا ارسال سفارش جدید، این قوانین را می پذیرید.

ثبت نام و اطلاعات کاربری:
1. لطفاً با مشخصات و ایمیل حقیقی ثبت نام نمایید.
2. پرشین رجیستر موظف است فقط به درخواستهای پشتیبانی صاحب حساب کاربری پاسخ دهد. به درخواستهایی که با حساب کاربری مطابقت نداشته باشد، ترتیب عمل نخواهیم داد.

استفاده صحیح:
این وبسایت برای استفاده های عادی پیاده سازی شده است و ارسال درخواست های انبوه و یا استفاده از ربات مجاز نمی باشد. بدیهی است در صورت مشاهده، حساب کاربری شما مسدود خواهد شد.
دامنه ها تازه آزاد شده:
استفاده از خدمات پرشین رجیستر برای رقابت در ثبت دامنه های تازه آزاد شده مجاز نمی باشد و بدیهی در صورت مشاهده برخورد خواهد شد. همچنین با توجه به شرایط ریس کاندیشن که ممکن است در هنگام ثبت دامنه های تازه آزاد شده رخ دهد، این مرکز هیچگونه مسئولیت را در قبال ثبت نشدن این دسته از دامنه ها و یا تغییر مالکیت دامنه ها از سمت نیک بدلیل وقوع ریس کاندیشن نخواهد پذیرفت.
ثبت و تمدید دامنه:
1. از صحت نام دامنه انتخابی خود مطلع شوید. در صورت تایید شدن دامنه توسط ایرنیک، این دامنه متعلق به شما خواهد بود و امکان کنسل کردن دامنه وجود ندارد.
2. در هنگام وارد کردن شناسه کاربری صاحب دامین دقت نمایید. در صورت وارد کردن اطلاعات اشتباه، با توجه به وضعیت موجود، در مورد دامنه شما تصمیم گیری خواهد شد.

حذف دامنه و برگشت هزینه:
1. دامنه های خاص دامنه هایی هستند که در آنها از کلمات خاص مانند نام شهر يا کشور و يا شرکت و ارگان خاص استفاده شود و يا دارای پسوندی باشند که نياز به ارسال مدارک شخصی يا حقوقی باشد. چنانچه به هر دلیلی نام دامنه مورد نظر توسط Nic.ir تاييد نگردد جریمه از هزینه دامنه کسر و مابقی به حساب شما برگشت داده میشود.
2. در صورت انتخاب اشتباه دامنه از لحاظ املایی و حذف آن قبل از تایید دامنه توسط ایرنیک، جریمه از هزینه دامنه کسر و مابقی به حساب شما برگشت داده میشود.
3. در صورت حذف دامنه به دلیل عدم ارسال مدارک و يا عدم تاييد مدارک مورد نیاز به ایرنیک، جریمه از هزینه دامنه کسر شده و مابقی به حساب شما برگشت داده میشود.
4. چنانچه دامين با پسوند های خاص ثبت مي کنيد پيش از هر کاری نسبت به اطلاع از مدارک مورد نياز اقدام فرمائيد. چرا که در صورتی که پس از ثبت، دامنه شما به دليل عدم ارسال يا نقص مدارک ارسال شده به Nic.ir تاييد نگردد جریمه از هزینه دامنه کسر و مابقی به حساب شما برگشت داده میشود.
5. کسر مبلغ جریمه از هزینه دامنه به دليل هزينه بر بودن ثبت درخواست ها و رسيدگی به آنها توسط پرشین رجیستر بوده و در مورد تمامی دامين هایی که به هر دليل از طرف Nic تاييد نميشوند صادق ميباشد.

6. مبلغ جریمه برای دامنه های تایید نشده 300 تومان می باشد.
توجه: با توجه به اعمال تغییرات در راستای خودکار سازی هرچه بیشتر خدمات پرشین رجیستر و تقارن آن با نیمه شعبان، مبلغ جریمه ها در تاریخ 15/4/1391 از 700 تومان به 300 تومان کاهش یافت. امید است تغییرات جدید باعث رضایت هرچه بیشتر کاربران گردد.

انتقال دامنه:
1. برای انتقال دامنه های خود، بدون ارسال درخواست از طریق Nic.ir موارد "کد انتقال"، "نام دامنه، و "صاحب امتیاز جدید" را از طریق ثبت سفارش جدید برای ما ارسال نمایید. و کنترل پنل کاربری خود را به مبلغ 2500 تومان افزایش موجودی دهید.
2. لطفاً در انتقال دامین دقت نمایید، پس از درخواست و پرداخت توسط پرشین رجیستر به هر دلیلی انتقال مورد تایید نیک قرار نگیرد، مبلغ 300 تومان از هزینه انتقال کسر و مابقی آن به حساب شما برگشت داده می شود.
برگشت هزینه:
موجودی شما در پرشین رجیستر قابل برگشت می باشد و در صورت درخواست برگشت وجه، پس از کسر 10000 ریال به عنوان کارمزد، وجه مربوطه به حساب شما واریز خواهد شد. شایان ذکر است، انتقال موجودی فقط از طریق کارت به کارت خواهد بود و لذا می بایست شماره کارت خود را از طریق تیکت برای ما ارسال نمائید.
رفع مسئولیت:
این وب سایت هیچگونه مسئولیتی در قبال قطعی وب سرویس، عدم امکان ثبت/تمدید دامنه ها و... ندارد. در صورتیکه سفارشی دارید که می بایست فوری انجام شود و از سیستم پیغام خطا دریافت می کنید، می بایست از سرویس دهنده های دیگر استفاده کنید و شما با عضویت در پرشین رجیستر، خدمات این سایت را به همراه تمامی نقص های احتمالی اش در زمینه ثبت دامنه خواهید پذیرفت.

آخرین ویرایش: 8/6/1394